Telefony komórkowe do lamusa?

Według badań IDC, w pierwszym kwartale bieżącego roku rynek telefonów komórkowych i smartfonów wzrósł o cztery procent w porównaniu do analogicznego kwartału rok temu, z 402,4 miliona urządzeń wprowadzonych do handlu do 418,6 miliona.
Galaxy S 4, flagowy smartfon rynkowego lidera

Galaxy S 4, flagowy smartfon rynkowego lidera

Jak twierdzi IDC, z 418,6 miliona telefonów komórkowych i smartfonów wprowadzonych na rynek w pierwszym kwartale bieżącego roku, 216,2 miliona urządzeń stanowiły własne smartfony. Po raz pierwszy w historii ilość prowadzonych smartfonów na rynek jest większa, niż tradycyjnych telefnów komórkowych. Co ciekawe, w ostatnim kwartale ubiegłego roku wprowadzono ich o 5,1 procent więcej, ale wtedy też pojawiło się więcej tradycyjnych „komórek”.

Liderem, jak nietrudno się domyślić, jest Samsung. Wprowadził on więcej urządzeń na rynek, niż Apple, LG, Nokia i ZTE razem wzięte. LG wróciło do pierwszej piątki największych producentów, głównie dzięki urządzeniom Nexus 4 i Optimus G.

Na drugim miejscu znalazła się Nokia, utrzymując swoją pozycję, reprezentując 14,8 procent dostaw smartfonów na rynek, o 4,9 procent więcej niż Apple. W pierwszej piątce brakuje, niestety, BlackBerry. Został on pokonany przez ZTE.

0
Źródło: IDC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.