W rankingu mobilnych systemów niepodzielnie rządzi…

Według badań Net Applications, liderem na rynku jest system iOS, a za nim znajduje się Android. Nihil novi. Dużo więcej dzieje się na kolejnych miejscach, gdzie Windows Phone w końcu przegonił BlackBerry.
Mobilne systemy operacyjne - udział na rynku według Net Applications

Mobilne systemy operacyjne – udział na rynku według Net Applications

Badanie Net Applications nie polega na analizowaniu ilości sprzedanych smartfonów. Analizuje ono dane pochodzące z mobilnych przeglądarek internetowych, co oznacza, że osoby, które nie korzystają z Internetu w swoich smartfonach, nie są w nim uwzględnione. Warto o tym pamiętać, zanim przystąpimy do analizy poniższych wyników.

A te, przynajmniej jeżeli chodzi o rynkowych liderów, nie zaskakują. Na pierwszym miejscu znajduje się Apple iOS (61,41 procent), na drugim zaś Google Android (24,85) procent. Oba systemy mają znaczną przewagę nad konkurencją.

Warto odnotować, że Windows Phone w końcu pokonał BlackBerry, obecnie mogąc się pochwalić 1,5-procentowym udziałem na rynku.

0
Źródło: WinBeta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.