WhatsApp ma już więcej użytkowników niż Twitter

Jan Koum, CEO WhatsApp pochwalił się wczoraj, podczas konferencji AllThingsD Dive Into Mobile, że jego aplikacja ma więcej użytkowników niż popularny Twitter.

WhatsApp to aplikacja, która w pełni potrafi zastąpić tradycyjne SMS-y. Działa szybko, bezproblemowo i do tego jest wygodna. Darmowa jest, ale tylko przez pierwsze 365 dni korzystania z usługi – za każdy kolejny rok trzeba zapłacić 99 amerykańskich centów, czyli mniej niż 4zł. Do tego dostępna jest na większość systemów mobilnych.

Nic więc dziwnego, że korzysta z niej ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie, którzy codziennie wymieniają między sobą ponad 8 miliardów wiadomości dzięki WhatsApp.

Koum zaznaczył, że liczbę użytkowników trzeba będzie zweryfikować po roku, kiedy to większość ludzi użytkowników będzie musiało dokonać wyboru: czy zapłacić te 99 centów, czy poszukać jakiejś alternatywy.

0
Źródło: techcrunch.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.