Windows 8.1 z poprawioną wyszukiwarką systemową

Wyszukiwarka w Windows 8 wprowadziła podział na kilka kategorii. Microsoft jednak doszedł do wniosku, że z ich ilością przesadził. Aktualizacja do wersji 8.1 ma zunifikować kategorie aplikacje, ustawienia i pliki w jedną całość.
Wyszukiwarka systemowa w Windows 8.1

Wyszukiwarka systemowa w Windows 8.1

Windows 7 wszystkie wyniki wyszukiwania przedstawiał na jednej planszy, nie potrafił za to wyszukiwać treści za pomocą aplikacji firm trzecich. W Windows 8 jest to możliwe. Każda aplikacja, jeżeli jej twórca sobie zażyczy, może się integrować z systemową wyszukiwarką, a wyniki wyszukiwania dzielone są na kategorie, w zależności od tego, które zasoby chcemy wyszukiwać. To ma się jednak nieco zmienić.

Windows 8.1 (wcześniej znany jako „Blue”) likwiduje wszystkie kategorie jeżeli chodzi o „gołą” wyszukiwarkę. Oznacza to, że wyniki wyszukiwania poprzez poszczególne aplikacje dalej są prezentowane osobno, ale lista aplikacji, pliki i ustawienia systemowe są prezentowane na pojedynczej planszy. Co więcej, oprócz zasobów lokalnych, wyszukiwarka systemowa będzie pod spodem prezentowała również wyniki wyszukiwania z Binga. Efekt możecie podziwiać na ilustracji powyżej.

Aktualizacja do wersji 8.1 spodziewana jest na koniec lata.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.