Windows XP ma już tylko rok życia

Oficjalne wsparcie dla Windows XP kończy się już za rok. Po tym dniu nie pojawi się żadna nowa aktualizacja w usłudze Windows Update. Żadna nowowykryta usterka nie zostanie już załatana.
Windows XP

Windows XP

8 kwietnia 2014 roku Microsoft ostatecznie kończy z Windows XP. Gigant z Redmond przestanie dbać o zgodność swoich usług z tym systemem i przestanie publikować dla niego aktualizacje usuwające usterki, w tym szczególnie groźne luki w zabezpieczeniach.

Windows XP to system, delikatnie rzecz ujmując, wiekowy. Miał swoją premierę 25 października 2001 roku. Mimo tego, wciąż ma 38,73-procentowy udział na rynku, według danych Net Applications. Szacuje się, że znaczna część komputerów z tym systemem to maszyny firmowe. Według badań firmy Camwood, ponad połowa firm używających Windows XP nie rozpoczęła nawet planowania migracji do nowszej wersji Windows, z uwagi na związane z tym koszty.

0
Źródło: Telegraph.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.