Apple pozwie Samsunga za Galaxy S 4

Apple'owi najwyraźniej nie podoba się nowy design smartfona Galaxy S 4, bowiem chce dodać go do listy urządzeń, które mają naruszać patenty firmy z Cupertino.

Według raportu serwisu FOSS Patents, Apple już zdążyło przeanalizować całą konstrukcję Samsunga Galaxy S 4 i uznać, że urządzenie to, podobnie jak większość produktów koreańskiego producenta, narusza jego własność intelektualną. Mówiąc większość, mamy na myśli 22 urządzenia, które widnieją na liście pozwu, jaki prawnicy z Cupertino złożyli w sądzie. Oczywiście Samsung nie jest Apple’owi dłużny i także pozywa firmę Tima Cooka za naruszenie patentów.

Sprawa między tymi dwiema firmami stała się na tyle rozbudowana i zajmuje tyle czasu, że sąd postanowił ograniczyć liczbę urządzeń naruszających patenty do dziesięciu po każdej ze stron, a także ograniczyć do pięciu liczbę patentów, za które obie firmy mogą się wzajemnie pozywać.

0
Źródło: GSM Arena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.