Atari wyprzedaje ostatnie zasoby

Atari Inc., czyli amerykański oddział francuskiego Atari S.A. wystąpił do sądu o zgodę na wystawienie swoich zasobów na aukcję. Pod młotek ma pójść logo Atari, a także marki Test Drive, Rollercoaster Tycoon, Asteroids i Pong.
Atari

Atari

Atari Inc. bankrutuje i próbuje się ratować wyprzedając swoje zasoby. Firma odezwała się do 180 potencjalnych kupców, ale tylko 15 wyraziło wstępne zainteresowanie. Oferowane kwoty za te zasoby nie pokrywają jednak zadłużenia.

Cena minimalna wszystkich zasobów Atari, które firma próbuje sprzedać, została wyznaczona na 22,2 miliona dolarów: 15 milionów za markę Atari, 3,5 miliona za markę Rollercoaster Tycoon, 1,5 miliona za Test Drive i 250 tysięcy dolarów za Total Annihilation.

Marka Atari słusznie kojarzy się z pionierskimi latami gier wideo. Korzenie Atari Inc. sięgają jednak wcześniejszych czasów, a konkretniej firmy GT Interactive założonej w 1993 roku. Ta została przejęta przez francuskie Infogrames Entertainment, które również w 2001 roku przejęło Atari Corporation i zasoby Atari wraz z zakupem Hasbro Interactive. W 2009 roku Infrogrames zmieniło nazwę na Atari S.A,, a GT Interactive na Atari Inc.

0
Źródło: Joystiq
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.