Bezczelny plagiat World of Tanks

Chińskie studio odpowiedzialne za Project Tanks - grę wchodzącą właśnie w fazę zamkniętych betatestów zostało oskarżone przez Wargaming za kradzież ich własności intelektualnej.

Wargaming

– twórcy jednej z najbardziej popularnych gier wieloosobowych na świecie zauważyli, że chiński Project Tanks jest niepokojąco zbliżony do World of Tanks. W grze wykorzystano nie tylko scenariusz, sam motyw gry i szczegółowe rozwiązania, ale także oprawę graficzną i szkice koncepcyjne. Chińskie studio „pożyczyło” nawet fikcyjne modele czołgów przygotowane przez designerów World of Tanks.

A co na to oskarżeni? Uważają, że zarzuty są niewłaściwe i że studio nigdy nie miało zamiaru konkurować z takim gigantem jak Wargaming na żadnej platformie. Są też bardzo zdziwieni, że niewielka gra przeglądarkowa wywołała aż takie poruszenie i obwiniają Wargaming, za sabotowanie ich profilu na Facebooku…

Wargaming domagać się będzie zaprzestania naruszania praw autorskich oraz odszkodowania finansowego.

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.