BitTorrent daje zarobić!

Najprawdopodobniej najpopularniejsza sieć P2P właśnie stała się lepsza. Przynajmniej dla tych, co chcą używać jej legalnie. Wszystko dzięki BitTorrent Bundle, który umożliwia właścicielom danych wprowadzenie opłat za pobieranie należących do nich danych.
Ruszają testy BitTorrent Bundle

Ruszają testy BitTorrent Bundle

Sieć BitTorrent jak dotąd nie umożliwiała uiszczania opłat za udostępnianie w niej treści. Właściciele praw autorskich musieli sobie radzić w inny sposób. Ale dzięki BitTorrent Bundle, część danych może być darmowa, a cześć płatna. Nawet w obrębie jednego pliku.

Przykładowo, możesz chcieć udostępnić teledysk swojego zespołu. Twoi fani pobiorą go przez sieć BitTorrent. W pliku znajduje się zarówno sam klip, jak i materiały dodatkowe, takie jak, na przykład, dokument opisujący powstanie teledysku. By obejrzeć owe dodatkowe treści, użytkownik musi zapłacić.

To tylko przykład, możliwości zastosowania tej techniki są, oczywiście, dużo większe. Format BitTorrent Bundle jest, póki co, w fazie alfa, czyli we wczesnej wersji rozwojowej. Obsługują go oficjalny klient BitTorrent, oraz uTorrent.

0
Źródło: BitTorrent
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.