Boston przesiada się na Google Apps

Microsoft opublikował na swoim oficjalnym blogu notkę ostro krytykującą Google Apps. A właściwie to kilka notek. Wszystko dlatego, że miasto Boston zdecydowało się porzucić Exchange'a na rzecz Google Apps.
Kolejne starcie między gigantami

Kolejne starcie między gigantami

Głównym argumentem przemawiającym za wyborem Google Apps jest, jak twierdzą władze miasta Boston, oszczędność pieniędzy. Przesiadka ma kosztować, co prawda, aż 800 tysięcy dolarów, ale w efekcie miasto będzie wydawać o 280 tysięcy dolarów rocznie mniej.

Microsoft, co raczej nie powinno dziwić, nie zgadza się z tą decyzją –

Wierzymy, że obywatele Bostonu zasługują na chmurowe narzędzia do produktywności, które chronią ich bezpieczeństwa i prywatności. Inwestycje Google’a w tym kierunku są nieadekwatne do potrzeb, rozwiązaniom tej firmy brakuje właściwej ochrony wymaganej przez większość organizacji — czytamy w oświadczeniu wysłanym gazecie Boston Globe.

Google Apps jest wykorzystywany między innymi w Departamencie Zasobów Wewnętrznych oraz przez stan Kolorado i uniwersytet w Princeton. Office 365 jest wykorzystywany, między innymi, przez Chicago i Teksas.

0
Źródło: The Boston Globe
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.