„Dream” – bułgarska wizja gier wideo nowej generacji

Pięciu bułgarskich artystów przez 6 miesięcy pracowało "po godzinach" nad konceptem gier, które mogłyby nadejść w kolejnej generacji. Animacja, która jest efektem ich pracy została nominowana do tegorocznej nagrody Fubiz Awards.

Chociaż to tylko animacja, którą dużo łatwiej zrobić niż samą grę to jednak bardzo pobudza wyobraźnię. Niemal fotorealistyczne sekwencje miejskie jak znalazł przydałyby się w chociażby kolejnym GTA, a taki wyścig po pustyni byłby rajem dla oczu, w następnej odsłonie NFSa. Nowe Simsy z dopieszczonymi detalami architektonicznymi? Albo Uncharted w takiej dżungli? Co prawda nie wszystkie elementy animacji wyglądają doskonale np. woda czy dym, ale i tak ogólne wrażenie jest znacznie lepsze niż to, co prezentują gry w obecnej generacji. Miejmy nadzieję, że niedługo wyścig technologiczny w branży gier wideo się skończy i pod względem grafiki będziemy widzieli równie wysoki poziom co na prezentowanej animacji. Bo wtedy wreszcie projektanci będą mogli skupić się na fabule i mechanice gier, które w dzisiejszych czasach są traktowane bardzo po macoszemu.

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.