Galaxy S 4 z czystym Androidem to nowy „Nexus”

Google na swojej konferencji I/O 2013 nie pokazało ani nowego Androida, ani nowego Nexusa. W zamian zapowiedziało... Samsunga Galaxy S 4.

Z tym, że nie byle jakiego Samsunga Galaxy S 4, bowiem oferującego zupełnie czysty system operacyjny Google Android, bez interfejsu użytkownika TouchWiz i bez jakichkolwiek innych firmowych dodatków. Bootloader również będzie odblokowany, co oznacza, że będziemy mogli zainstalować na nim dowolne oprogramowanie. Czyli podobnie, jak we wszystkich dotychczasowych smartfonach Nexus. Jednakowoż, w odróżnieniu od nich, nowy Galaxy S 4 będzie o wiele droższy, bowiem bez umowy trzeba będzie zapłacić 649 dolarów.

Jak na razie Google planuje wydać odblokowanego Galaxy S 4 jedynie w Stanach Zjednoczonych, na co wskazuje przystosowanie łączności LTE do tamtejszych wymogów operatorów AT&T oraz T-Mobile.

0
Źródło: GSM Arena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.