Gran Turismo 6 oficjalnie zapowiedziane!

Dokładnie 15 lat temu miała miejsce premiera pierwszej części Gran Turismo. Podczas dzisiejszej imprezy urodzinowej zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami Polyphony Digital zapowiedziało szóstą już odsłonę doskonałej serii symulatorów wyścigowych.

W Gran Turismo 6 pojeździmy wszystkimi autami z poprzedniej części, ale nie tylko. W sumie nasz wirtualny garaż pozwoli nacieszyć się 1200 modelami samochodów. Dodane zostaną także nowe opcje tuningu. Do torów, które już dobrze znamy dorzuconych zostanie 7 nowych, w tym także Silverstone, na którym to właśnie dzisiaj odbywa się impreza urodzinowa marki.

Usprawnieniu ulegnie model fizyki pojazdów oraz grafika i edytor torów, a nowy silnik ma umożliwić twórcom łatwiejszą implementację dodatkowych obiektów do gry w postaci DLC. Nie zabraknie także integracji z „innymi urządzeniami” (prawdopodobnie smartfonami i PS Vitą).

Gra pojawi się jeszcze w tym roku na PS3. Czy trafi także na jego następcę? Tego dowiemy się z pewnością niebawem.

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.