Haswellowi towarzyszyć będzie moduł Iris GPU

Intel zdradził nieco więcej informacji na temat mających mieć wkrótce premierę procesorów Core czwartej generacji. Tym razem poznajemy moduły graficzne, które będę wbudowane w procesory.

Niskonapięciowe wersje procesorów nie doczekają się wielkich zmian, jeśli chodzi o moduły graficzne. Ale te najszybsze zapewnią nam znaczny wzrost graficznej mocy obliczeniowej. Oto szczegóły nowych rozwiązań Intela.

15-watowa seria U dla Ultrabooków wykorzystywać będzie moduł HD Graphics 5000, który tylko nieznacznie podniesie moc obliczeniową obecnie stosowanego HD Graphics 4000 z Ivy Bridge. Konkretnie, o 50 procent. Ale wersje procesorów z TDP 28W zaoferują coś znacznie lepszego. A dokładniej, moduł graficzny Iris, który ma być dwukrotnie wydajniejszy od HD Graphics 4000. A to jeszcze nie koniec.

W czterordzeniowych Haswellach z TDP 47W i większym pojawi się moduł Iris Pro. Ma on być 2,5-raza wydajniejszy od HD Graphics 4000. Iris Pro ma być mocną konkurencją dla GeForce’a GT 650M. Czy to się uda? Na pewno sprawdzimy to w naszych testach!

0
Źródło: anandtech
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.