HTC szykuje tablety z Windows RT i ekranem Retina?

Pierwsze plotki na temat 7- i 12-calowych tabletów HTC pojawiły się już w ubiegłym roku. Dziś znamy nieco więcej szczegółów na ich temat. Niestety, z niepotwierdzonych, nieoficjalnych źródeł.
HTC Flyer - pierwsze podejście HTC do rynku tabletów, zakończone niewielkim sukcesem

HTC Flyer – pierwsze podejście HTC do rynku tabletów, zakończone niewielkim sukcesem

Jeżeli informatorzy serwisu Phone Arena mówią prawdę, to HTC pracuje nad dwoma tabletami. Tymczasowo zostały one oznaczone jako R7 i R12, przy czym nazwy określają przekątną ekranu danego modelu. Oba urządzenia mają pracować pod kontrolą Windows RT.

Pierwszy tablet. R7, ma mieć siedmiocalowy wyświetlacz Full HD, 2,3-gigahercowy, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 i 2 GB pamięci RAM. Do tego 16 GB pamięci masowej, slot na kartę microSD, 13-megapikselowy aparat z autofokusem. Ma nie zabraknąć też łączności LTE/HSPA+, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 i A-GPS.

Jego większy brat, R12, oferować będzie taką samą konfigurację sprzętową. Różnić ma się tylko ekranem, który będzie 12-calowy, pracujący w rozdzielczości 1048 x 1536 pikseli.

Tablety mają zadebiutować na rynku 13 października.

0
Źródło: Phone Arena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.