Ile zapłacimy za oglądanie YouTube?

O planach firmy Google, mających na celu wprowadzenie możliwości płatnego rozprowadzania treści poprzez serwis YouTube, spekuluje się od dawna, ale bez konkretów. W tym tygodniu może się to zmienić.

Według gazety i portalu Financial Times, w tym tygodniu zostanie oficjalne ogłoszona pierwsza oficjalna specyfikacja tego projektu. Zamiast jednak czekać, spróbujmy już teraz przypomnieć to, co wiemy na ten temat, oczywiście na razie z nieoficjalnych i niepotwierdzonych źródeł.

Prawdopodobnie na początku usługa powiązana będzie z pięćdziesięcioma kanałami – partnerami serwisu YouTube, takimi jak Howcast, World Wrestling Entertainment albo The Onion and Machinima. Każdy z nich będziemy mogli subskrybować, płacąc za to 1,99 dolara miesięcznie. Tu warto odnotować, że inne źródła mówią o wyższych stawkach, nawet do 5 dolarów za miesiąc. Wspomina się też o tym, że około 45% procent wpływów z płatnych subskrypcji trafiać ma bezpośrednio do serwisu YouTube.

0
Źródło: www.ft.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.