Jak wyglądało podwodne miasto Rapture przed upadkiem?

Jakiś czas temu grupa studentów z Toronto wystartowała z projektem ekranizacji prequela BioShock'a w serwisie Indiegogo.com. Zbiórka zakończyła się powodzeniem, a efekty zobaczymy już niebawem.

Nie wiadomo czy kiedykolwiek doczekamy się pełnometrażowego filmu na licencji serii BioShock. Ostatnio Ken Levine anulował prace nad filmem z powodu otrzymania zbyt małego budżetu od Universal Studios. BioShock by był wiarygodny potrzebowałby odpowiedniego rozmachu, zwłaszcza odpowiedniej scenografii potrzebnej do ukazania podwodnego miasta Rapture czy podniebnej Columbii. Ale tam gdzie Hollywood nie może, tam wkraczają twórcy niezależni.

Studenci filmowi z Toronto z pomocą Internautów stworzyli własny, krótkometrażowy film mający przybliżyć nam historię miasta Rapture przed upadkiem. Głównymi bohaterami będą bracia Charles i Arthur – naukowcy i artyści, którzy wchodzą w posiadanie plazmidów, które odmienią ich fizycznie i psychicznie. Trzeba przyznać, że zwiastun robi bardzo pozytywne wrażenie. Widać, że twórcy przyłożyli się do scenografii, a i efekty specjalne stoją na dobrym poziomie.

Premiera filmu ma mieć miejsce 13 maja w sieci. Zainteresowanych odsyłam na oficjalny fanpage filmu na Facebooku.
0
Źródło: VG34/7
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.