Każda gra na PlayStation 4 musi obsługiwać Vitę

Funkcja Remote Play ma być zaimplementowana w każdej grze stworzonej na konsolę PlayStation 4. Nawet gry wykorzystujące kamerę Eye muszą mieć zaimplementowaną obsługę Vity.
Sony PlayStation Vita

Sony PlayStation Vita

PlayStation Vita, kieszonkowa konsola Sony, radzi sobie na rynku poniżej oczekiwań. Japoński gigant wpadł jednak na genialny pomysł na zwiększenie jej sprzedaży: każda gra pisana dla PlayStation 4 musi obsługiwać funkcję Remote Play, czyli sterowania grą i strumieniowania na Vitę jej oprawy audiowizualnej. I to każda, bez wyjątków. To nie tylko pomoc dla Vity, ale cios wymierzony w kierunku Nintendo, który oferuje podobną funkcję dla gamepadów Wii U z dotykowym ekranem.

Remote Play wysyła dane do Vity z konsoli PlayStation 4 za pomocą domowej sieci Wi-Fi. Vita jest tylko odbiornikiem i kontrolerem, wszystkie przeliczenia są wykonywane przez „główną” konsolę. Wygląda to tak, jak poniżej:

0
Źródło: IGN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.