Kickstarter: polska drukarka 3D!

Pomysłodawcy nowej drukarki 3D zaprojektowali urządzenie, które ma sprawić, że druk 3D będzie pożądany nie tylko przez entuzjastów i specjalistów, ale też zwykłych "Kowalskich".

M200 do druku ma wykorzystywać ABS, PC-ABS i nylon. Ma nie wymagać samodzielnego złożenia ani kalibracji, ma też mieć łatwe w obsłudze oprogramowanie. Sama drukarka wykonana jest z aluminium, POM-u, DryLinu, FR4, stali nierdzewnej i mosiądzu.

Dołączone oprogramowanie ułatwia projektowanie obiektów 3D tak, by te po wykonaniu się nie rozpadły. To ważne, biorąc pod uwagę to, że M200 posiada tylko jedną wytłaczarkę.

Drukarka ma być cicha i względnie niewielka (205 x 205 x 190 mm). Dane do wydruku przekazywane są za pomocą karty pamięci i wykonywane z dokładnością 0,1-0,3 mm.

Produkcję M200 ufundować można za pomocą Kickstartera. Jej cena to 1899 dolarów: w zamian za tę kwotę otrzymasz drukarkę, oprogramowanie ZSuite i kilogram czystego, białego ABS-u.

0
Źródło: Zortrax
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.