LEGO + Sony = klocki nowej generacji?

Podczas dni otwartych w laboratoriach informatycznych Sony w Tokio firma zaprezentowała koncepcję, nad którą od jakiegoś czasu pracuje wspólnie z LEGO.Giganci branży rozrywkowej mogą razem stworzyć wielkie rzeczy - klocki nowej generacji są tylko kwestią czasu.

Wyobraźcie sobie świat zbudowany z klocków LEGO ułożony na środku Waszego pokoju. Lub fantastyczną bitwę rozgrywaną na stole. A teraz pomyślcie sobie, że wszystkie te klocki wprawiacie w ruch za pomocą pada do konsoli… Fajne? Bardzo! Sony do standardowych klocków LEGO przymocowało siłowniczki, motorki i kamery, a następnie stworzyło oprogramowanie, które pozwala używać ich w sposób prezentowany na poniższym materiale filmowym.

To na razie czyste eksperymenty i obie firmy proszą, by nie ekscytować się nimi za mocno, ponieważ zanim takie rozwiązanie trafi do masowej sprzedaży, trzeba popracować nad wieloma elementami – mówi się m.in. o problemach z żywotnością baterii i śledzeniem aktywnych komponentów. Ale wizja przyszłości, w której sami będziemy tworzyć własne mini-gry z wykorzystaniem znanych od pokoleń klocków, nastraja bardzo optymistycznie.

0
Źródło: Networkworld.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.