LG ma 5-calowy, elastyczny ekran OLED nie do złamania!

Na konferencji SID w Vancouver, LG zademonstruje 5-calowy panel OLED, który jest nie tylko elastyczny, ale wręcz nie do złamania.

Zaprojektowany dla urządzeń mobilnych, 5-calowy wyświetlacz OLED ma być nie tylko elastyczny, ale nie będzie można go złamać. Czy to będzie nowy ekran iPhone’a 5? Raczej nie, ponieważ prezentowany będzie dopiero jego prototyp, a wyświetlacze nowego telefonu Apple’a najprawdopodobniej są już w produkcji.

Ale LG ma dla nas coś jeszcze. Mowa o 5- i 7-calowych wyświetlaczach Oxide TFT o rozdzielczości HD. Model 5-calowy posiada ramkę o grubości zaledwie 1 mm, więc praktycznie niewidoczną. Oba natomiast są niezwykle lekkie i pobierają mniej mocy od tradycyjnych ekranów.

Koreański producent zamierza także pokazać światu 14-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli – w sam raz dla nowoczesnych notebooków.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.