Magrunner: Dark Pulse – gdzie Portal krzyżuje się z Cthulhu

3AM Games jeszcze w tym roku wypuści na PC, PSN i XBOX Live grę, która została sfinansowana za pośrednictwem Gamesplanet. Twórcy w końcu opublikowali jej pierwszy zwiastun - i trzeba przyznać, że robi wrażenie.
Jest rok 2050. Firma Gruckezber Corporation rozpoczyna kosmiczny program treningowy, który ma na celu wypromowanie ich nowej technologii opartej na magnetyźmie. Ze społeczeństwa wybranych zostaje siedmiu śmiałków, którzy mogą zostać potencjalnymi astronautami. Zostają oni wprowadzeni do olbrzymiego ośrodka wybudowanego w rozpadlinie San Andreas, który wypełniony jest zagadkami wymagającymi perfekcyjnego opanowania owej technologii. Główny bohater gry – Dax Ward wkrótce przekona się, że szaleństwo i śmierć, na które się tam natknie są silnie związane z jego tajemniczą przeszłością. Lovecraft pewnie nie powstydziłby się takiej fabuły;).

A inspiracja jego prozą jest oczywista. Wystarczy zresztą zerknąć na projekty potworów. Magrunner: Dark Pulse pod względem mechaniki będzie grą FPP, w której przy pomocy specjalnej rękawicy magnetycznej oraz mechanicznego psa Newtona będziemy musieli pokonać rzędy pomieszczeń wypełnionych zagadkami. Premiera gry zapowiedziana jest na ten rok.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.