Najbardziej dochodowy system Microsoftu? Android

Windows Phone 8 bardzo powoli zwiększa swój udział na rynku. Nie zmienia to jednak faktu, że prawie każdy producent urządzeń z Androidem płaci Microsoftowi opłaty licencyjne za patenty. To złoty interes dla giganta z Redmond.
Microsoft wie jak sobie radzić...

Microsoft wie jak sobie radzić…

Według wyliczeń redakcji serwisu BGR, Microsoft w bieżącym roku może zarobić na Androidzie nawet 3,4 miliarda dolarów. Jak twierdzi sam Microsoft, 80 procent smartfonów sprzedawanych na terenie Stanów Zjednoczonych, a także smartfony z reszty świata, objęte są 56 umowami licencyjnymi.

Microsoft otrzymuje osiem dolarów za każde sprzedane urządzenie z Androidem.

Warto pamiętać, że 3,4 miliarda dolarów to kwota, która będzie rosnąć. Android podbija rynek jak szalony. Analitycy przewidują, że w 2017 roku sprzedanych zostanie 1,5 miliarda urządzeń z Androidem. Przekłada się to na 5,9 miliarda dolarów.

Jeżeli chodzi o patenty, to Microsoft zarabia również olbrzymie pieniądze na systemie plików exFAT. Płacą mu, między innymi, Sharp, Nikon, BMW i Volkswagen.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.