Fotograficzna rewolucja Nokii

Jedną z cech wyróżniających najdroższe smartfony Nokii to niesamowite aparaty cyfrowe. Konkurencja jednak nie śpi i fiński koncern nie chce zostać dogoniony. Zainwestował więc w firmę Pelican Imaging zajmującą się zdjęciami o wysokiej rozdzielczości.
Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920

Nokia ogłosiła, że planuje zainwestować w kalifornijską firmę Pelican Imaging, zajmującą się, między innymi, aparatami LFC (light-field camera) i przetwarzaniem zarejestrowanym przez nie obrazem. Aparaty LFC, jakimi zajmuje się Pelican Imaging, wykorzystują kilka matryc, a obraz przez nie zarejestrowany łączą w jedno zdjęcie, które można modyfikować po edycji. Jest to szczególnie przydatne do zabawy głębią ostrości a nawet… ustawianiu płaszczyzny ostrości PO wykonaniu zdjęcia.

Czy i kiedy ta technika trafi do smartfonów Lumia? Tego, niestety, nie wiemy. Biorąc jednak pod uwagę efekty zakupu firmy Scalado, nie będziemy raczej musieli długo czekać.

0
Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.