Nowe notebooki z „najszybszym procesorem graficznym świata”

Oczywiście zarówno tytuł, jak i nadtytuł niniejszego newsa to obietnice firmy Nvidia, która wprowadza na rynek procesory graficzne GeForce GTX 700M.

Według Nvidii, nowe procesory graficzne z serii GeForce GTX 700M mają zapewniać nie tylko wysoką wydajność w najnowszych grach, ale zapewnić mają także mniejsze zużycie energii oraz smuklejsze i lżejsze konstrukcje notebooków, nawet o 40 procent w stosunku do obecnych maszyn. Kalifornijski producent obiecuje ponadto, że model GTX 780M to najszybszy procesor graficzny na świecie, GeForce GTX 770M jest szybszy o 55% od swojego odpowiednika z poprzedniej serii, a GeForce GTX 760M jest szybszy o 30% od swojego poprzednika. Tymczasem procesor GTX 765M znajdzie się w „najsmuklejszym na świecie laptopie do gier” firmy Razer (na zdjęciu).

Wiele producentów notebooków, w tym firmy Acer, Asus, Clevo, Gigabyte, MSI, Razer i Toshiba, przygotowało już konstrukcje wyposażone w procesory graficzne z serii GeForce GTX 700M. Wkrótce dołączą do nich inne marki.

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.