Pamiętasz Spinacza z Office? Wrócił!

Nasi nieco starsi Czytelnicy z pewnością pamiętają Spinacza, wirtualnego pomocnika Office'a, który miał ułatwiać pracę nad dokumentem. Niestety, nie spełnił swojej roli, częściej irytując nas dziwnymi uwagami, ale po latach wspominamy go dość nostalgicznie. A wy?
Pamiętacie gościa? ;-)

Pamiętacie gościa? 😉

Office aż do wersji 2003 (lub 2004, jeżeli weźmiemy pod uwagę wersje dla komputerów Mac) wyposażony był w domyślnie uruchomionego, cyfrowego asystenta. Było ich kilka, do wyboru, ale domyślnie pojawiał się Spinacz.

Microsoft w końcu wysłał go na emeryturę, zrozumiawszy, że mało kto uważał go za faktyczną pomoc. Dekadę później przypomnienie o nim wywołuje jednak tylko uśmiech. Firma Smore najwyraźniej też czuje tę nostalgię.

Stworzyła ona bowiem javascriptowy aplet, który imituje owego Spinacza. –

Nasze badania wykazały, że ludzie kochają dwie rzeczy: porażki Microsoftu i dziwne biblioteki JavaScript. Postanowiliśmy więc połączyć dwa światy — żartuje przedstawiciel Smore.

Spinacz i inni asystenci są dostępni do pobrania za darmo na witrynie Smore. Pytanie tylko… kto się odważy go umieścić na swojej witrynie?

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.