Pierwszy Kindle Phone będzie miał trójwymiarowy wyświetlacz

Plotki o Amazonie wchodzącym na rynek smartfonów krążą po Sieci od dawna. Anonimowe źródło, do którego dotarł jeden z reporterów The Wall Street Journal ujawnia, że premiera Kindle Phone'a może odbyć się jeszcze w tym roku.

Nie będzie to po prostu kolejny smartfon dostępny na rynku. Amazon chce dać swoim użytkownikom urządzenie z trójwymiarowym wyświetlaczem, które dzięki śledzeniu ruchu gałek ocznych użytkownika, tzw technologii „retina-tracking” sprawi, że wyświetlany obraz będzie wyglądał jakby unosił się kilka centymetrów nad wyświetlaczem. Dla fanów science-fiction: tak, to taka podróbka hologramu. Urządzenie być może umożliwi nawet nawigację przy pomocy ruchu gałkami ocznymi. Te wszystkie nowinki pochodzą oczywiście od anonimowego źródła, jednak patrząc na sukces Kindle Fire, producenci smartfonów, w tym Samsung i Apple mogą zacząć martwić się o swoją świetlaną przyszłość.

Data premiery Kindle Phone’a jest oczywiście nieznana, jednak The Wall Street Journal ustalił, że odbędzie się nie wcześniej niż w lipcu 2013.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.