Rekordowy transfer Wi-Fi!

Bezprzewodowy transfer danych, który osiąga wydajność 40 Gbps? To by zrewolucjonizowało cyfryzację świata. A tego typu rozwiązanie jest już dostępne.
Świat bez kabli? Piękne marzenie coraz bliższe realizacji
Świat bez kabli? Piękne marzenie coraz bliższe realizacji

Naukowcy z FIAF (Fraunhofer Institute for Applied Solid State Physics) oraz z KIT (Karlsruhe Institute for Technology) zdołali przesłać dane bezprzewodowo z prędkością 40 Gbps. To wystarczy, by przesłać zawartość całego DVD w mniej niż sekundę.

Eksperymentalne urządzenie sieciowe, dzięki któremu możliwe było ustanowienie nowego rekordu, pracuje w częstotliwości 240 GHz. Dane udało się przesłać pomiędzy dwoma takimi urządzeniami oddalonymi od siebie o jeden kilometr.

Obecnie najwydajniejszy stosowany komercyjnie standard to 802.11n. Potrafi on wysyłać dane z prędkością 300 Mbps. Jego następca, 802.11ac ma być wydajniejszy, ale nie może się równać z tym, co osiągnęli niemieccy naukowcy.

Źródło: TechWeekEurope UK
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.