Samsung: za mało pamięci w Galaxy S 4? Kupcie microSD

Jak grom z jasnego nieba spadła niedawno informacja, iż 16 GB wbudowanej pamięci w Samsungu Galaxy S 4 to w rzeczywistości ledwie 9 GB dostępnego miejsca dla użytkownika.

Chociaż na wszelakich billboardach, w telewizyjnych reklamówkach i porozwieszanych na drzewach i parkanach plakatach, reklamujących nowy smartfon Samsung Galaxy S 4 widnieje 16 GB wbudowanej pamięci flash, to w rzeczywistości użytkownik będzie mógł skorzystać z zaledwie 9 GB miejsca na dane. To dlatego, że 7 GB zajmuje system, interfejs użytkownika TouchWiz oraz inne dodatki, preinstalowane na telefonie.

Tymczasem Samsung ze stoickim spokojem tłumaczy: jeśli macie za mało miejsca, kupcie kartę pamięci microSD.

W oficjalnym oświadczeniu koreańskiej firmy możemy przeczytać:

– W modelu Galaxy S 4 z 16 GB pamięci, około 6,85 GB jest zajmowane przez system, czyli o 1 GB więcej, niż w modelu Galaxy S 3, ze względu na wyższą rozdzielczość i bardziej rozbudowane funkcje. By zaoferować nieprzejednane doświadczenia z korzystania ze smartfonu, Samsung wbudował w Galaxy S 4 gniazdo kart pamięci microSD.

Pytanie, czy Samsung nie zapomniał o tym, że nie pozwala na instalację aplikacji na kartach pamięci…

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.