Sony i E-ink: elektroniczna kartka A4

Sony jest jednym z pionierów jeżeli chodzi o e-atrament, ale jego najnowszy wynalazek zbacza z ogólnie przyjętego trendu. Ma nie służyć czytaniu , a edukacji.
Cyfrowy zeszyt od Sony

Cyfrowy zeszyt od Sony

E-papierowy tablet Sony jest dość pokaźnych rozmiarów. Wyposażony jest w 13,3-calowy ekran o rozdzielczości 1200 x 1600 pikseli i ma podobne wymiary, co zeszyt w formacie A4. Wyświetlacz wyposażony jest indukcyjny, elektromagnetyczny ekran dotykowy do nawigacji a, przede wszystkim, do obsługi za pomocą rysika. Można po nim „pisać” lub robić notatki i adnotacje do otwartych już dokumentów.

Urządzenie ma 6,8 mm grubości i waży 385 g. Ma 4 GB pamięci masowej z możliwością jej rozszerzenia za pomocą karty microSD. Jest tez dostępne WiFi, które ma służyć do wymiany notatek. Jeżeli je wyłączymy, tablet może pracować trzy tygodnie bez potrzeby ładowania baterii.

Testy urządzenia mają się rozpocząć na japońskich uczelniach w drugiej połowie bieżącego roku. Rynkowa data premiery urządzenia pozostaje nieznana.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.