Sony znów zarabia! Pierwszy zysk od pięciu lat…

Wydaje się, że Sony zaczyna widzieć światełko w tunelu. Po raz pierwszy od pięciu lat odnotował zysk zamiast straty. Niestety, głównie z uwagi na sprzedaż swoich zasobów.
Sony

Sony

Sony pochwalił się zyskiem netto wynoszącym 458 miliomów dolarów za rok fiskalny 2012, który zakończył się 31 marca. Porównując to do wyników z ubiegłego roku (strata 5,7 miliarda dolarów), to duży postęp. Odnotował też zysk operacyjny w wysokości 2,45 miliarda dolarów (rok temu: 820 milionów dolarów straty).

72 miliony dolarów pochodzi ze sprzedaży. To wzrost o marne 4,7 procent, spowodowany przejęciem Sony Ericssona i korzystnymi kursami walut. Spada popyt na aparaty cyfrowe marki Sony, a także konsole do gier i komputery osobiste. Skąd więc tak przyzwoite wyniki?

Głównie ze sprzedaży zasobów i działów. Zastrzyk gotówki zapewniła mu sprzedaż kwater w Nowym Jorku, Tokio i udziałów w firmie M3.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.