Twórcy Tomb Raidera notują ogromne straty

Potwierdziły się prognozy opublikowane w marcu: Ten rok fiskalny zakończył się stratą 135 milionów dolarów dla legendarnego Square Enix.

Firma tłumaczy swoje słabe wyniki kilkoma czynnikami. Ogromne koszty pochłonęła restrukturyzacja firmy, w wyniku której zwolniono pracowników w studiach w Europie. Odszedł także prezes SE – Yoichi Wada.

Jednak największą sensacją opublikowaną w raporcie finansowym są wyniki oddziału Digital Entertainment, odpowiedzialnego za produkcję i dystrybucję gier wideo. W porównaniu do poprzedniego roku fiskalnego, zyski ze sprzedaży gier wideo spadły o…

99,7%

. Square Enix tłumaczy tą katastrofę „mniejszą od oczekiwanej sprzedaży dużych tytułów konsolowych na rynkach w Ameryce Płn i Europie.

Jak firma ma zamiar wyjść na prostą? W prezentacji opublikowanej na ich stronie, Square Enix chce zmienić dotychczasowy proces produkcji największych tytułów (robić je taniej) i zwiększyć swoją aktywność na rynku gier mobilnych.

Square Enix prognozuje, że następny rok fiskalny zakończy zyskiem 34-60mld dolarów

0
Źródło: square enix
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.