Te buty naładują twój smartfon

PediPower to buty, które każdy twój krok zamieniają w energię, którą następnie można wykorzystać do naładowania smartfonu. Wynalazek ten to dzieło czwórki studentów z uniwersytetu w Houston.
PediPower (źródło: Rice University)

PediPower (źródło: Rice University)

Buty PediPower to efekt współpracy teksańskich studentów (zespół nazwał się Agitation Squad) i firmy Cameron, zajmującej się sprzętem i usługami dla korporacji działających w branży wydobycia ropy i gazu.

Studenci chcieli wykorzystać energię, jaka jest „marnowana” przy chodzeniu i bieganiu. Ich badania wykazały, że szczególnie dobrym miejscem na pobór energii jest obcas. Prototypowa ładowarka nie jest jednak jeszcze gotowa na komercjalizację, gdyż jest zbyt duża.

Energia pozyskiwana jest z dźwigni zamontowanej na podeszwie buta, która przekazuję energię niewielkiej przekładni. Pozyskaną energię „ładowarkowe buty” wysyłają za pomocą kabla do akumulatora zamontowanego na pasku. Regulator napięcia pilnuje, by ów akumulator nie stracił zbyt prędko swojej sprawności z powodu niestałości dopływu zasilania.

0
Źródło: Mail Online
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.