The Forest: dasz radę przetrwać w TAKIM lesie?

Specjaliści od efektów specjalnych pracujący przy takich filmach jak "Tron: Dziedzictwo" i "300" założyli jakiś czas temu własne studio SKS Games, które koncentruje sie na horroach. Posiadacze iPadów mogli już sprawdzić ich End Night, natomiast teraz studio przygotowuje coś specjalnego dla pecetowców.

The Forest zapowiada się naprawdę interesująco. Gracz wcieli się w rolę ocalałego z katastrofy lotniczej. By przeżyć w nieznanym lesie będzie musiał wybudować schronienie, dbać o ognisko, polować na zwierzęta lub uprawiać rośliny. Ale nocą zorientuje się, że nie jest tam sam… W podziemnych korytarzach żyją istoty, które z pewnością nie są pozytywnie nastawione. Z kanibalami będzie można walczyć za pomocą zdobytych broni w otwartych starciach lub innymi metodami np. poprzez zastawianie pułapek.

Twórcy stawiają na swobodę w grze. Bazę będziemy mogli wybudować gdziekolwiek chcemy, czy to w lesie czy na plaży. Zdobytymi przedmiotami będzie można ją także dekorować. Za dnia czeka nas eksploracja wyspy i szukanie surowców potrzebnych do konstrukcji narzędzi, a w nocy przerażające spotkania z wrogiem.

The Forest ma ukazać się jeszcze w tym roku na PC. Twórcy chcą także zaimplementować w grze obsługę Oculus Rifta. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun The Forest w wersji pre-alpha i jeśli Wam się spodoba warto oddać głos na grę w Steam Greenlight, gdzie walczy o możliwość pojawienia się na platformie Valve.

Źródło: Steam Greenlight
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.