Wolisz Windows czy Androida?

HP zapowiedział dwa nowe komputery. Pierwszy z nich to notebook z procesorem Ivy Bridge i systemem Windows 8. Drugi to tablet z Tegrą 4 i Androidem Jelly Bean. Oba spięte będą w jedną markę x2.

HP Split x2 to komputer z Windows 8 i procesorem Intel Core trzeciej generacji (do wyboru, i3 lub i5). Posiada 13,3-calowy ekran o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. W ekran wbudowany jest dysk SSD, zaś w stacji dokującej dodatkowy, 500-gigabajtowy dysk HDD oraz dodatkowa bateria i dodatkowe porty, takie jak USB 3.0 czy HDMI.

HP SlateBook x2 to urządzenie z Androidem Jelly Bean 4.2. Za jego wydajność odpowiada procesor Tegra 4. 10,1-calowy ekran IPS pracuje w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Stacja dokująca również posiada dodatkową baterię, a całość ma ważyć 1,3 kg. Nie zabrakło też 64 GB pamięci masowej, dającej się rozszerzyć za pomocą karty microSD lub SD.

Oba urządzenia mają się pojawić w sierpniu w Stanach Zjednoczonych. Kiedy w Polsce? Tego jeszcze nie wiemy. Split x2 ma kosztować 800 dolarów, zaś SlateBook x2 480 dolarów.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.