Yahoo! chce zerwać z Microsoftem

Yahoo! odnowił swoją umowę z Microsoftem o podział zysków z wyszukiwarki Bing zaimplementowanej na stronach Yahoo!. Umowa wygasa 31 marca 2014 roku. Są jeszcze inne umowy z Microsoftem. A szefowa Yahoo! ponoć patrzy na nie bardzo nieprzychylnie.
Marissa Mayer, dyrektor generalny Yahoo!

Marissa Mayer, dyrektor generalny Yahoo!

Umowa partnerska, zakładająca wykorzystanie Binga na stronach Yahoo!, została podpisana w 2009 roku, a weszła w życie na początku kolejnego. Jak się jednak okazuje, jak udało się ustalić redakcji Wall Street Journal, dyrektor generalny Yahoo!, Marissa Mayer, szuka możliwości prawnych na zerwanie umów z Microsoftem przed czasem, a niektóre z nich wygasają nawet dopiero w 2020 roku. Czyni to ponoć od momentu objęcia swojego stanowiska, czyli od 2012 roku.

Analitycy twierdzą jednak, że to może się nie udać. Najbliższy możliwy termin zerwania umowy, to ponoć rok 2015 roku. Yahoo! ma prawo zerwać umowę, jeżeli dochody z zapytania do wyszukiwarki spadną poniżej ustalonego, nieujawnionego poziomu.

Umowa mogłaby być również zerwana w momencie, w którym Microsoft zdecydowałby się sprzedać Binga. Jak twierdzi ten sam artykuł na Wall Street Journal, Microsoft rozważał to w ubiegłym roku. Nie podano informacji o powodach tych rozważań.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.