23 procent użytkowników Windows Phone przesiadło się z Androida

Podczas jednej z sesji dla deweloperów na konferencji BUILD, Microsoft zdradził, że większość "migrujących" użytkowników Windows Phone miało wcześniej smartfon z Androidem.

Według badań Microsoftu, 42 procent użytkowników Windows Phone nie posiadało wcześniej żadnego smartfona. Według interpretacji giganta (którą dajemy pod wątpliwość), to dlatego, że inne systemy wydają im się „zbyt trudne i skomplikowane”. Microsoft dodał, że cztery miliardy osób na świecie wciąż używa zwykłych telefonów komórkowych, które nie są smartfonami. Dał nam tym samym do zrozumienia, że ten rynek zostanie podbity przez system Microsoftu. Wątpimy, ale niewątpliwie jest w tym potencjał.

Microsoft dodał też, że 23 procent użytkowników Windows Phone posiadało wcześniej smartfon z Androidem. To akurat dużo bardziej imponująca liczba, wskazująca na to, że mimo iż Android sprzedaje się nieporównywalnie lepiej niż Windows Phone, tak zadowolenie posiadaczy z tego systemu nie jest zbyt wysokie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.