4-terabajtowy dysk do szybkiej pamięci NAS

Seagate Technology przedstawił nowy dysk NAS HDD – pamięć masową przeznaczoną do pracy ciągłej w systemach NAS posiadających od 1 do 5 kieszeni na dyski.

Nowy dysk o pojemności do 4TB umożliwia małym systemom NAS, używanym w domach i małych biurach, osiągnięcie pojemności do 20TB w NAS o pięciu kieszeniach dyskowych. NAS HDD 4TB dostarcza najwyższą obecnie pojemności na rynku. Efektywny kosztowo 4TB dysk dla systemów NAS ma pojemność pozwalającą zapisać ponad 819 000 zdjęć, milion utworów muzycznych lub blisko 500 godzin video w jakości HD. Nadaje się również do zastosowań CAD, baz danych lub przechowywania obrazów medycznych.

Według Seagate, NAS HDD oferuje do 10% przewagi nad konkurencją pod względem wydajności w aplikacjach NAS 24×7. Do tego ma być praktycznie bezgłośny i pracować poniżej progu słyszalności ludzkiego ucha, na poziomie 19db.

Dysk wyposażony został w technologię Seagate NASWorks, która poprawia jego niezawodność poprzez ograniczenie wibracji i rozszerzone mechanizmy korekcji błędów dla lepszej integralności danych.

Cena modelu 4 TB wynosi 229 dolarów.

0
Źródło: Seagate
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.