Acer: Android nie jest zepsuty, więc nie chcemy go naprawiać

Producenci telefonów uwielbiają poprawiać oryginalnego Androida, przez co na rynku wciąż jest mnóstwo urządzeń z dodatkowymi nakładkami graficznymi.

HTC One ma interfejs Sense, Samsung – TouchWiz, zaś Huawei wprowadza swój Emotion UI. Jak wynika z rozmowy przeprowadzonej przez TechRadar z firmą Acer, producent nie chce tworzyć swojego własnego interfejsu, a zamiast tego woli się skupić na konkretnych funkcjach systemu.

Allen Burnes z firmy Acer twierdzi, że „Z naszych poprzednich doświadczeń związanych z tworzeniem interfejsu Androida wynika, że ciężko jest utrzymać własne zmiany jednocześnie nadążając za aktualizacjami systemu”. Ponadto dodaje: „Nie chcemy przepisać Androida od nowa”.

„Ludzie znają Androida, lubią go, a my nie chcemy zmieniać przyzwyczajeń naszych użytkowników”. Producent dodaje, że woli się skupić na drobnych zmianach – jak np. lepsza aplikacja kamery, wygodniejsze tworzenie notatek, czy inaczej działający multi-tasking jak w modelu Liquid S1, podczas gdy reszta systemu pozostaje niezmieniona.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.