Age of Empires zmierza na smartfony i tablety

W zeszłym roku Age of Empires pojawiło się w odświeżonej formie, jako przeglądarkowa gra F2P. Wydawać by się mogło, że kolejnym krokiem Microsoftu będzie przeniesienie gry na tablety i smartfony z systemem Windows. Koncern zdecydował jednak, że najpierw umożliwią grę użytkownikom innych systemów.
Pierwsza część serii Age of Empires

Pierwsza część serii Age of Empires

Age of Empires zostało wydane w 1997r. i z miejsca zdobyło popularność. Ostatnia część gry – Age of Empires Online rozszerzyła rozgrywkę o dodatkowe elementy sieciowe i społecznościowe. Byliśmy też świadkami zmiany stylu grafiki na bardziej kreskówkowy. Ta wersja oparta jest o model F2P jednak posiada on spore ograniczenia (np.by zyskać dostęp do nowych cywilizacji należy wykupić walutę premium).

Age of Empires Online

Age of Empires Online

Mobilna wersja gry, którą teraz zapowiedział Microsoft również ma być oparta o ten sam model biznesowy. Nie będzie to jednak bezpośredni port z wersji pecetowej. Gra zostanie stworzona od nowa przez studio KLab. Na smartfonach i tabletach z Androidem i iOS możemy gry spodziewać się pod koniec marca przyszłego roku. W planach na „dalszą przyszłość” jest także wersja na urządzenia z systemem Windows.

0
Źródło: Reuters
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.