Bogaci używają iPhone’ów, biedni telefonów z Androidem

By stworzyć poniższe mapy, naukowcy przeanalizowali ponad trzy miliardy geotagowanych tweetów w ciągu dwóch lat. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka widać, w jakich lokalizacjach dominują określone marki smartfonów.

Czerwone kropki na mapie to iPhony, zielone – smartfony z Androidem. A jeśli dobrze się przypatrzycie znajdziecie też kilka fioletowych punkcików – to telefony BlackBerry. Prawie wszystkie mapy oprócz ostatniej przedstawiają amerykańskie miasta. Na szczęście dla tych, którzy nie są obeznani z sytuacją gospodarczą tych lokalizacji Eric Gundersen z Mapbox uczestniczący w tworzeniu poniższych wizualizacji pokusił się o stosowny komentarz:

Wzory użytkowania w każdym mieście często odzwierciedlają poziom ich rozwoju ekonomicznego. Iphone, dominuje głównie w bogatych częściach miasta i w obszarach najgęściej zaludnionych. Smartfony z Androidem z kolei znajdują się głównie w uboższych rejonach i na przedmieściach. Na poziomie globalnym krajowe tendencje ujawniają skomplikowany zestaw kulturowych preferencji.”
Nowy Jork

Waszyngton

Chicago

Los Angeles

Houston

Dżakarta

Źródło: dailymail
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.