Chińska podróba League of Legends z bohaterami filmów animowanych

Chińczycy znów bardzo mocno "zainspirowali" się czyjąś twórczością. W grze MOBA o nazwie 300 Heroes nie tylko znajdziemy te same tekstury co w popularnym LoL'u, ale także spotkamy postacie z wielu znanych bajek.

Wiele gier MOBA wygląda podobnie. Ale każda stara się zachować swój unikalny styl. Tymczasem autorzy 300 Heroes postąpili tak jak twórcy Project Tanks. Skopiowali tekstury otoczenia, a na modele czempionów dodali skórki – rzecz jasna także nie własnego pomysłu. W 300 Heroes można zagrać „Zielonym Ogrem” do złudzenia przypominającym Shreka (zresztą, jeden z jego ataków polega na użyciu dobrze znanego nam Osła), a także bohaterami innych filmów animowanych m.in. Naruto, One Piece, Wall-E czy gier Angry Birds i Plants vs Zombies. Dla nas to skandal – w Chinach to temat, który nikomu nie przeszkadza. A ponieważ gra dostępna jest jedynie tam, więc nawet gdyby twórcy opisanych powyżej wzorów zgłosili sprawę do sądu mieliby olbrzymie problemy z wyegzekwowaniem prawa…

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.