DuckDuckGo notuje rekordowy ruch po aferze PRISM

DuckDuckGo nie przechowuje adresów IP, plików cookies, nie zbiera o nas informacji, a to oznacza że wszyscy dostają te same wyniki po wpisaniu określonego hasła.

Pomimo tych niewątpliwych zalet wyszukiwarka uruchomiona w 2008 roku wciąż nie zdołała w jakikolwiek sposób zagrozić firmie Google. Ostatnia afera związana z PRISM ma jednak duże szanse, aby zmienić sytuację. Wyszukiwarka DuckDuckGo w ostatnim tygodniu zanotowała największy ruch w swojej historii – 2,35 mln wyszukań w ciągu tygodnia. To wzrost o 26%. Choć do Google wciąż daleko, wzrost ruchu wyraźnie wskazuje na to, że po ujawnieniu sprawy PRISM ludzie zaczynają patrzeć na swoją prywatność

Założyciel DuckDuckGo, Gabriel Weinberg podkreśla że temat śledzenia jest bardzo ważny, a użytkownicy mówią swoim znajomym że istnieją alternatywne wyszukiwarki dbające o prywatność. Przy okazji została uruchomiona strona

prism-break.org

, która wskazuje jak zabezpieczyć się przed PRISM i śledzeniem w Sieci korzystając z alternatywnych systemów operacyjnych, przeglądarek, czy klientów poczty.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.