Duża obniżka cen tabletów z Windows!

Nick Parker z Microsoftu potwierdził na targach Computex, że jego firma obniżyła opłaty licencyjne dla partnerów OEM za systemu Windows 8 i Windows RT. Obniżka dotyczy jednak wyłącznie urządzeń z 7- i 9-calowymi ekranami.
Acer Iconia W3

Acer Iconia W3

Wygląda na to, że niewielkie tablety z Windows 8 i Windows RT będą tańsze, niż się spodziewano. Niestety, obniżka cen nie dotyczy licencji na system dla urządzeń z 10,1-calowymi (i większymi) ekranami. Microsoft nie ujawnił ile dokładnie partnerzy OEM oszczędzą, ale według informacji Wall Street Journal, poprzednia cena 120 dolarów została obniżona o 75 procent.

Te same niewielkie tablety będą miały preinstalowany, za darmo, pakiet Office 2013 dla Użytkowników Domowych i Studentów (Word, Excel, PowerPoint, OneNote). Efekty owej obniżki już znamy: Acer Iconia W3 z 8-calowym ekranem i Windows 8 będzie kosztował w dniu premiery 379 dolarów.

0
Źródło: Computerworld
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.