Floating Notifications: Powiadomienia w stylu Chat Heads dla każdej aplikacji

Facebook Chat Heads to nowe powiadomienia systemu Android. Ich największą zaletą jest to, że by odczytać wiadomość z komunikatora, nie musimy opuszczać aktualnej aplikacji.

Twórcy Facebooka faktycznie wpadli na ciekawy pomysł, z tym że Chat Heads, czyli dymki z obrazkiem profilowym użytkownika dostępne są tylko dla Facebook Messengera. Wszystkie inne komunikatory i powiadomienia docierają do nas w klasyczny sposób – z paska powiadomień.

Twórcy

Floating Notifications

wpadli na pomysł, aby rozwiązanie Chat Heads przystosować do wszystkich aplikacji. Aplikacja może w ten sposób wyświetlać powiadomienia z dowolnych programów. Program jest darmowy, ale działa tylko przez 30 dni.

Osoby, które chcą mieć taką funkcję na stałe i za darmo, powinny zainteresować się dystrybucją Androida o nazwie Paranoid Android. Ta odmiana systemu Google ma wbudowaną funkcjonalność Floating Notifications aka Chat Heads, która w tym przypadku nazywa się Halo i podobnie jak aplikacja z Google Play – obsługuje wszystkie aplikacje. Halo w akcji możecie zobaczyć na poniższym filmie wideo. Strona projektu Paranoid Android dostępna

jest tutaj

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.