Gadżet, który z Twojego iPhone’a zrobi prawdziwy instrument

Instrument 1 może być zawieszony na pasku jak prawdziwa gitara. Może też leżeć płasko na kolanach, by łatwiej było zagrać partie klawiszowe lub perkusyjne. To jak go wykorzystasz zależy wyłącznie od Ciebie.

Na iPhone’a i iPoda można znaleźć wiele aplikacji służących do tworzenia muzyki np. GarageBand czy Animoog. Firma Artiphon postanowiła stworzyć fizyczny instrument, który pozwoli profesjonalistom efektywniej wykorzystać drzemiący w nich potencjał. Sercem drewnianej konstrukcji jest smartfon. Z jednej strony urządzenia mamy podzieloną na sześć sekcji klawiaturę, z drugiej natomiast panel dotykowy, który wykorzystujemy według wybranego z aplikacji instrumentu. Na pokładzie znajdziemy także wysokiej klasy głośniki stereo, 30-watowy wzmacniacz i akumulator litowo-jonowy, który pozwoli na sześć do dziesięciu godzin grania.

Chociaż Instrument 1 został zaprojektowany głównie pod iPhone’a i iPoda Touch można go także wykorzystać jako uniwersalny kontroler MIDI (można go podłączyć do dowolnego syntezatora MIDI lub cyfrowej stacji roboczej na PC lub Mac). Gadżet możecie zamówić bezpośrednio na stronie twórcy. Koszt Instrumentu 1 wynosi 799$
0
Źródło: Gizmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.