Huawei kupi Nokię?!

Akcje Nokii błyskawicznie poszybowały w górę o 11%, jak tylko świat obiegła informacja, że jej kupnem zainteresowane jest Huawei.

W wywiadzie dla Financial Times, Richard Yo – przewodniczący rady nadzorczej chińskiego producenta – wyraził gotowość do kupienia firmy Nokia, ale postawił kilka warunków. Po pierwsze, Finowie muszą wyrazić chęć do połączenia sił. Po drugie, producent z Espoo musiałby przemyśleć swoją biznesową strategię, w ramach której zamyka się wyłącznie na jeden system operacyjny – Windows Phone. Yu uważa, że korzystanie z platformy Microsoftu to wciąż bardzo wysokie ryzyko, bo Windows Phone nie zanotował znaczącego wzrostu w ciągu ośmiu miesięcy po premierze „Ósemki”.

Stephen Elop, dyrektor generalny Nokii, konsekwentnie liczy na system Windows Phone, nie zważając nawet na dość mocne słowa i argumenty swoich akcjonariuszy.

Finowie jak na razie nie odnieśli się do medialnej propozycji Huawei.

0
Źródło: BGR
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.