Idą wielkie zmiany w Microsofcie?

Tony Scott, Peter Klein i Steven Sinofsky opuścili firmę Microsoft. To znaczące zmiany. Czy ku lepszemu, czy też gorszemu, to się jeszcze okaże, ale podobno to dopiero początek.
Steve Ballmer, dyrektor generalny Microsoftu

Steve Ballmer, dyrektor generalny Microsoftu

Według informacji, do jakich dotarła redakcja AllThingsD, dyrektor generalny Microsoftu jest w trakcie finalizowania planu, który ma na celu „wielką restrukturyzację” firmy. Plan jest wstępny, a jego szczegóły cały czas są dopracowywane.

Jak spekuluje redakcja AllThingsD, bardzo możliwe, że ma on na celu uproszczenie struktury zarządzającej w firmie Microsoft. Może to oznaczać zwiększenie odpowiedzialności takich osób, jak Satya Nadella (szef działu Serwerów i Narzędzi). Może też wpłynąć na Tony’ego Batesa (Skype) i Dona Mattricka (szef działu rozrywki elektronicznej, czyli m.in. twórców Xboxa).

Steve Ballmer od kilku miesięcy powtarza, że Microsoft zamienia się w firmę zajmującą się urządzeniami i usługami. Być może wyżej wspomniana niepotwierdzona informacja ma przyspieszyć tę przemianę.

0
Źródło: AllThingsD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.