Jeden telefon na całe życie!

Postęp technologiczny, trendy i umowy z operatorami sieci komórkowych sprawiają, że praktycznie co dwa lata kupujemy nowy telefon. Francois Rybarczyk, 24-letni projektant z USA zaprezentował ciekawy koncept, dzięki któremu własnym smartfonem moglibyśmy cieszyć się znacznie, znacznie dłużej.

Projekt XTRUD (marka Sony użyta wyłącznie w celach reprezentacyjnych) opiera się na idei prostego, eleganckiego (i taniego!) telefonu, którego architektura pozwalałaby na swobodną wymianę absolutnie każdej części: obudowy, wyświetlacza, aparatu, baterii, procesora – zupełnie tak, jak ma to teraz miejsce chociażby w przypadku komputerów. W ten sposób na bieżąco bylibyśmy z najnowszymi technologiami i nie tracili przy tym mnóstwa pieniędzy na nowy telefon, który różni się od poprzednika praktycznie tylko detalami. Dodatkowo ulepszalibyśmy tylko te funkcje, na których nam najbardziej zależy (np. lepszy aparat fotograficzny).

Choć pomysł wydaje się słuszny i interesujący wątpliwe jest, by tacy giganci jak Apple, Samsung czy Nokia byli nim zainteresowani. W końcu to właśnie nowe modele telefonów przynoszą im olbrzymie zyski finansowe…
0
Źródło: Yankodesign.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.