Jesteś paranoikiem? Powinieneś być!

Smutne wizje z serialu "Z Archiwum X" powoli stają się rzeczywistością. Boleśnie przekonali się o tym klienci telefonii Verizon, która ma obowiązek, w myśl postanowienia sądu, przekazywać bilingi amerykańskiej National Security Agency.

Postanowienie sądu, które zdobyła redakcja Guardiana, zezwala rządowi USA na uzyskanie bilingów dotyczących wszystkich klientów usług Verizon Business Network Services oraz Verizon Business Services. Postanowienie nie obejmuje klientów indywidualnych i Verizon Wireless.

Owo postanowienie nie zezwala na poznanie treści samej rozmowy, ale rząd ma dostęp do informacji na temat kiedy dane połączenie zostało zainicjowane, jak długo trwało i w którym miejscu znajdowała się osoba telefonująca. Postanowienie zakazuje też sieci Verizon informowania jej klientów o tym procederze.

Nie wiadomo w jakim celu te informacje są zbierane. Verizon, NSA i administracja prezydenta Obamy jak dotąd nie wystosowały odpowiedniego komentarza. Nie wiadomo, czy NSA otrzymuje bilingi również od innych operatorów.

0
Źródło: The Guardian
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.